Co to są kurtyny paskowe?


Kurtyna paskowe są to przegrody wykonane z elastycznych pasów i służą one do zmniejszenia utraty ciepła, zapobiegania występowaniu przeciągów i ochrony przed nadmiernym hałasem. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pasów do kurtyn, mają one swoje zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu.
Kurtyny paskowe są odporne na ujemne temperatury, nadmierną wilgoć oraz na różnego rodzaju środki chemiczne, co umożliwia ich używanie w każdych warunkach. Kurtyny zbudowane są z pasów, które wykonane są z foli PCV oraz z zawiesi, dzięki którym kurtyna może być mocowana na elementach metalowych. Pasy w kurtynach mogą różnić się między sobą wymiarami oraz rodzajem folii, z jakich są wykonane. Dzięki temu, że kurtyny produkowane są z różnych folii, można je dopasować do miejsca, w jakich będą używane oraz do warunków tam panujących, a także do sposobu mocowania.
Najczęściej kurtyny paskowe stosowane są na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń, a także w miejscach, gdzie występują trudne warunki atmosferyczne. Kurtyny paskowe można spotkać w zakładach przemysłowych, w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach higienicznych, obszarach narażonych na wybuchy lub pożary, a także w miejscach, gdzie mają bezpośredni kontakt z żywnością. Kurtyny pełnią funkcję przegród, bram, osłon maszyn, a także służą do wyznaczania stref oraz oddzielania stanowisk pracowniczych i osłon stanowisk spawalniczych.
Dzięki stosowaniu kurtyn paskowych ograniczone są koszty związane z eksploatacją budynku, a także podniesiony jest komfort prazy oraz bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania obowiązków służbowych. Dzięki kurtynom w obiektach przemysłowych nie występują przeciągi, a także ograniczona jest utrata ciepła z hal, a także zimna z chłodni i mroźni. Kurtyny korzystnie wpływają na zmniejszenie hałasu oraz pozwalają ograniczyć rozchodzenie się pyłu, kurzu oraz dymu po obiektach przemysłowych. Wiele kurtyn zawiera filtr UV/IR, który pozwala na ochronę oczu przed promieniowaniem, które jest szkodliwe.

Dodatkowe informacje znajdziesz na: ekranypcv.pl